Propozície

XXI. ročník CYKLOMARATÓN X-BIONIC® SPHERE – JASNÁ

Termín podujatia: xx.6.2022

Podmienky účasti cyklomaratónu X-BIONIC® SPHERE – Jasná

  • online vyplnenie prihlášky a uhradenie štartovného poplatku
  • dobrý zdravotný stav a súhlas so spracovaním osobných údajov pri registrácií
  • rešpektovanie týchto propozícii a pravidiel cyklomaratónu X-BIONIC® SPHERE – Jasná

Štartovný poplatok zahŕňa:

  • štartové číslo s nálepkou na bicykla
  • stručné pokyny spolu s ústrižkom na občerstvenie
  • občerstvenie na trati  LEN PRE ÚČASTNÍKOV NIE PRE SPRIEVOD a v cieli podujatia
  • pamätný certifikát podľa vyplnenej prihlášky.
  • zabezpečenie odvozu ak je požadované v prihláške

Registrácia je možná jedine online na stránke www.cyklomaratón.eu sekcia Registrácia.

Vyplnením všetkých potrebných údajov. Na základe týchto údajov vám pripravíme veľkosť dresu , štartovné číslo a stravovaci náramok. Pri registrácií uveďte smer odvozu ak žiadate odvoz. Organizátor si vyhradzuje právo zmeniť túto voľbu, za účelom rovnomerného rozloženia v autobusoch! On-line registrácia a úhrada  je možná len do naplnení 300 účastníkov.

Štartovné:

170 EUR bez odvozu z Jasnej autobusom

205 EUR odvozom aj bicyklu podla vyplnenej prihlášky

Vyzdvihnutie štartovného čísla a objednaných produktov – prezentácia pretekárov registrovaných on-line je možný len osobne prípadne s občianskym preukazom účastníka 17.6.2022 od 10:00 do 22:00 u GENERÁLNEHO SPOZORA https://www.x-bionicsphere.com/ Dubová 33, Šamorín 931 01

Občerstvenie:

Občerstvenie a pitný režim, ktorého je vždy dostatok a je určený výhradne pre účastníkov (nie ich sprievodu) LEN S PÁSKOU NA RUKE pozostáva z ovocia, cereálnych tyčiniek, čokolády a potravín, ktoré doplnia kalorické zásoby. Pitný režim pozostáva z produktov spoločnosti Rajec. Sú po trase tri, plus teplý obed na Donovaloch len s páskou na ruke a pre cyklomaraton ucastnikov nie rodinného doprovodu. Večeru a raňajky dostane účastník v hoteli Družba na základe pásky na ruke . Večeru, raňajky a obed dostane účastník na pásky na ruke, ktorú každý obdrží od usporiadateľov.

Ubytovanie:

Ubytovanie bude zabezpečené v Jasnej v hoteli Ski & Wellness Residence Družba**** ( v cene štartovného) a v Šamoríne u partnera X-BIONIC® SPHERE https://www.x-bionicsphere.com/ Dubová 33, Šamorín 931 01, pre účastníkov, ktorý o to požiadali pri registrácii NIEJE v CENE (25 EURO) štartovného. O ubytovanie je možné požiadať pri objednávaní prihlášky na našom webe. X-BIONIC® SPHERE bude na základe nášho zoznamu kontaktovat učastníkov.

Odvoz :

Bicykle musia byť označené nálepkou, na ktorých je uvedené štartovné číslo, ktoré účastník dostane pri prezentácii v Šamoríne. Každý účastník, ktorý o to požiada, má k dispozícii odvoz aj s bicyklom po dvoch hlavných trasách smerom do Šamorína. Jedna vedie Považím, druhá Pohroním. Bicykle si každý musí uložiť do dopravného prostriedku sám a zabezpečiť proti poškodeniu. Osoby prepraví autobus.

Servis :

Účastníkom budú k dispozícii dvaja mechanici. Okrem odstránenia technických porúch je možné požiadať o nový velomateriál, ktorý však treba po príchode do cieľa mechanikom bezpodmienečne uhradiť.

Poistenie : Všetci účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie. Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku, alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí.

Prvá pomoc:

Zdravotná služba bude zabezpečená počas celého podujatia

UPOZORNENIE:

Odstúpenie od podujatia je možné najneskôr 10 dní pred štartom cyklomaraónu, prípadná zámena účastníka je tiež možná len do 10 dni pred štartom. NESKORŠIA ZÁMENA A VRÁTENIE PEŇAZÍ  nie je možné. Zámena účastníka  je akceptovaná osoba za osobu teda len zmena mena presne tak ako  bola vyplnená online prihláška s veľkosťou dresu . Odstúpenie pripadne  nezrealizovanie podujatia má  účastník  nárok na vrátenie sumy -3% servisný poplatok  na účet účastníka.

ŠTART CYKLOMARATÓN X-BIONIC® SPHERE – JASNÁ

ŠTARTOVAŤ sa bude od partnera X-BIONIC® SPHERE https://www.x-bionicsphere.com/ Dubová 33, Šamorín 931 01 RÁNO 18.6.2022 O 4:00. Meria 315 km a , Senec a Pusté Úľany, kde vyúsťuje na hlavnú cestu smerom na Galantu, ktorú obchádza obchvatom. Tu na čerpacej stanici dostane každý účastník občerstvenie a doplnenie pitného režimu. Trvanie: cca 10 min. Odtiaľ cez Nitru, za ktorou začínajú stúpania, je prvá dlhšia prestávka po 123 km na čerpacej stanici oproti reštaurácii Zubor, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre všetkých účastníkov i sprievod.  Trvanie: cca 30 – 40 min. Trasa opúšťa hlavnú cestu a vedie cez Kozárovce a ďalej popri rieke Hron smerom na Žarnovicu. Pokračuje na Žiar nad Hronom, Trnava-hora až po druhú prestávku po 183 km pri križovatke cesty na Hronskú Dúbravu. Rieka Hron tu poskytuje možnosť osvieženia. Trvanie: cca 30 – 40 min. Na ceste čaká Banská Bystrica, kde pelotón odbočuje na Donovaly. Toto stúpanie, najmä po Starých Horách, je prvou najväčšou previerkou fyzických aj duševných síl účastníkov v dĺžke 13 km. Pred stúpaním sa pelotón rozdelí na výkonnostné skupiny a stúpanie absolvuje každý sám. Na Donovaloch je najdlhšia prestávka s teplým obedom a doplnením pitného režimu. Tí účastníci, ktorí nezvládnu tento úsek, musia nastúpiť do zberného autobusu s tým, že stratia nárok na účastnícky Certifikát. V poslednom čase túto možnosť využíva iba málo účastníkov, sú to najmä tí, ktorí trasu a jej náročnosť nepoznajú alebo ju podcenili. Trvanie: cca 60 min. Dolu serpentínami z Donovalov do Liptovskej Osady sa štartuje každých 5 sekúnd jednotlivo kvôli bezpečnosti na veľmi náročnom úseku, kde cyklisti dosahujú rýchlosť až 70 km/hod. Pri salaši v Liptovskej Osade sa pelotón spojí a pokračuje cez Ružomberok smerom na Ivachnovú. Na začiatku diaľnice odbočuje na Partizánsku Ľupču a pokračuje do Liptovského Mikuláša. Tento úsek je síce fyzicky náročnejší ako po minulé roky, ale dopraje účastníkom o to viac nádherných panoramatických pohľadov. Z Liptovského Mikuláša sa dostávame k záverečnej fáze Cyklomaratónu. Po poslednej zastávke účastníkov na parkovisku za Demänovou (trvanie: cca 5 min.) dostávajú účastníci zelenú na prezentáciu zostatku vlastných síl až do cieľa v najtvrdšej previerke. Cieľ je pred hotelom Ski & Wellness Residence Družba**** Jasná.

Registrovaný účastník je povinný osobne štartovať tak ako vyplnil online prihlášku. Tí účastníci, ktorí zostanú viac ako 1 km, sú povinní účasť ukončiť a nastúpiť do sprievodného autobusu. Podobne skončia aj tí nedisciplinovaní účastníci, ktorí nedodržia pokyny usporiadateľov

Štartovanie na cyklomaratóne X-BIONIC® SPHERE – Jasná je podmienené oblečením dresu a nohavic od sponzora počas celého podujatia. Jediné prekrytie, alebo vyzlečenie dresu môže nastať pri zlých poveternostných podmienkach

Organizátor si vyhradzuje právo na doplnenie a zmenu propozícií do štartu podujatia.